info@elbebekgulbebek.org
0212 367 4616
İyilik Sepetim 0
Sepette ürün yok.

Prematüre Bebek Dolabı Projesi

El Bebek Gül Bebek Derneği > İçerikler > 2020 > 2020 Projeler > Prematüre Bebek Dolabı Projesi

Prematüre Bebek Dolabı Projesi

Yayınlayan: El Bebek Gül Bebek
Kategori: 2020 Projeler

Prematüre bebeklerimiz için en önemli ihtiyaçlardan biri de hiç kuşkusuz prematüre bebek kıyafetleridir. El Bebek Gül Bebek Derneği olarak LC Waikiki’ye yaptığımız danışmanlık ve işbirliği ile uygun fiyata ve kaliteli kıyafet konusunda bir aşama sağladık.

Ancak, farklı markaların farklı ürünlerine özellikle büyük şehirlerimizde ve internet aracılığı ile ulaşmamız son yıllarda daha kolay hâle gelmişken, bazı bölgelerde daha zor ulaşılabilmektedir. Ayrıca çok kısa süre giyilebildiklerinden, hızla küçülmekte ve ekonomik olarak zorlayıcı olabilmektedir. Biz de neden evlerimizdeki küçülmüş prematüre bebek kıyafetlerini birbirimizle paylaşarak elden ele, gönülden gönüle bir köprü oluşturmayalım ki düşüncesiyle 2018 yılında “Prematüre Bebek Dolabı” projemizi oluşturduk. İhtiyaçlara uygun olarak, elimizde bulunan ve bize gönderilen kıyafetleri yaş, cinsiyet, boy, mevsim vs kriterlere göre ayrımını yapıp ailelerimize ve yeni doğan yoğun bakım ünitelerimize gönderiyoruz.

2020 Ocak sonuna kadar yaklaşık 60 ailemize kıyafet gönderimi gerçekleştirdik.  Aileler, kullanımdan sonra iyi durumda olanları ayırıp bir sonraki ihtiyaçta tekrar kullanabilmek için dolabımıza geri gönderiyorlar. Yeni doğan yoğun bakım ünitelerine ise yine sürekli olarak gönderim gerçekleştiriyoruz.

Peki sadece kıyafet mi paylaşıyoruz, elbette hayır ! Süt sağma makineleri, bebek pusetleri, oyuncakları, küvetleri, mama, bez ihtiyaç duyulabilecek her şeyi paylaşıyoruz.

Projemizle ilgili olumlu geri dönüşler alıyoruz, ihtiyaç sahibi ailelerimizi mutlu görmek bizleri de mutlu ediyor.

Sizler de bu konuda hem fikirlerinizi iletmek, hem de bağış yapmak isterseniz instagram’da @prematurebebek adresimizden direk mesaj (DM) yoluyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

Eğer siz de prematüre bebeklere ve ailelerine destek olmak istiyorsanız bağış yapabilirsiniz...

Farklı tutardaki bağışlarınız için hesap numaramız:
El Bebek Gül Bebek Derneği Banka Bilgileri
El Bebek Gül Bebek Derneği
AKBANK ULUS ŞB.
IBAN No: TR45 0004 6006 3688 8003 3333 33

blank
Yazar: El Bebek Gül Bebek

Bir cevap yazın