info@elbebekgulbebek.org
0212 367 4616
İyilik Sepetim 0
Sepette ürün yok.

Prematüre gücü eğitimlerimiz Van’da devam etti!

Prematüre gücü eğitimlerimiz Van’da devam etti!

Yayınlayan: El Bebek Gül Bebek
Kategori: Bebeğim, Evde, Hastanede
Prematüre gücü eğitimlerimiz Van’da devam etti!

Türkiye’nin lider bez markası Prima ile 2 yıldır sürdürdüğümüz Prematüre Gücü projesi kapsamında prematüre bebek dünyaya getiren ebeveynlere destek sağlıyoruz. Proje kapsamında derneğimiz işbirliği ile Prematüre Ebeveyn Eğitim Fonu’nu kuran Prima, bu fon aracılığıyla Türkiye genelinde ebeveynlere yönelik bilgilendirici seminer ve eğitimler düzenlememize destek veriyor.

11-12 Mart 2019’da Van 100. Yıl üniversitesi Hastanesi, Van Lokman Hekim Merkez Hastanesi ve Hayat Hastanesi’nde Prematüre annelerinin fiziksel ve duygusal olarak ihtiyaç duyduğu desteği sağlamak amacıyla İstanbul, Edirne ve İzmir’den sonra Van’da yapılan eğitimlerimize prematüre ebeveynlerinin ve yakınlarının ilgisi oldukça yoğundu. El Bebek Gül Bebek Derneği’nden uzmanlar olarak ebeveynlerin merak ettiği konularda sorularını yanıtladık ve prematüre ile ilgili bilgilendirici seminerler verdik. Projenin önemine ve eğitimlere dair bilgi veren El Bebek Gül Bebek Derneği Başkanımız İlknur Okay, “Prematüre doğum yapan anneler kendini suçluyor. Neyi fazla ya da eksik yaptım ki böyle oldu, diyorlar. Yaptığımız son araştırmalara göre, prematüre bebek dünyaya getiren her 10 anneden 8’i bebekleri prematüre olduğu için kendini suçlu hissediyor ve bu annelerin sadece yüzde 17’si bu zorlu süreçte psikolojik destek alabiliyor.” diye konuştu.

Van’daki eğitimlerde çok sıcak karşılandık ve Prima’nın katkılarıyla yine prematüre anneleri ile göz göze, can cana bir gün geçirdik. Annelerin eğitim sonunda bize dediği “İyi ki geldiniz, içim ferahladı. Şimdi daha iyi hissediyorum” sözleri bizim için en büyük ödül oldu. Van’da eğitim verdiğimiz hastanelerin yenidoğan ünitelerinde 150’den fazla prematüre bebeğimiz bakım ve tedavi altındaydı. Yaptığımız bu seminerler yeni doğan yoğun bakım hemşireleri ve hekimlerimiz tarafından da memnuniyetle karşılandı. “Anne iyi olursa bebek iyi olur” inancımızla tüm prematüre ebeveynlerinin her zaman yanındayız. Eğitimlerimiz başka illerde de devam edecek.

Yazar: El Bebek Gül Bebek

Bir cevap yazın