MEF Okulları ve Prof.Dr.Yankı Yazgan ile Seminerimiz

MEF Okulları ve Prof.Dr.Yankı Yazgan ile Seminerimiz

Erken doğan bebekler ilerki yaşlarında da pek çok açıdan gözlenmelidir. Okul çağına gelmiş çocuklarda özellikle dikkat eksikliği, disleksi, otizm ve benzeri sorunların erken tanısı çocuğun okul ve eğitim ortamına uyum sağlaması ve başarısı açısından çok önemlidir. 

Bu konuda hem öğretmenlerimiz hem de anne babalarımız arasında farkındalık yaratmak amacıyla, MEF Okulları ve Prof.Dr.Yankı Yazgan'ın değerli katkılarıyla bir seminer düzenledik. Seminerde Erken doğan bebeklerin olduğu kadar zamanında doğan çocukların da, okula başlangıç ve okul eğitimleri süresince yaşayabilecekleri dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, disleksi, otizm vb sorunlarla ilgili rehberlik, anaokulu, ilköğretim ve ortaöğretim öğretmenlerini bilgilendirildi, okula başlarken ve eğitim hayatları süresince eğitimciler tarafından nelere dikkat edilmesi ve nasıl bir yaklaşım izlenmesi gerektiği konuları ele alıdı.

MEF Okulları ve sayın Prof.Dr.Yankı Yazgan'a değerli katkılarından dolayı, tüm katılımcılarımıza da ayırdıkları vakit için teşekkür ederiz.

Eklentiler: